معرفی جشنواره رویش

   تجربه فعالیت­های گروهی و داوطلبانه دانشجویی در ایران پس از پيروزي انقلاب اسلامی وارد مرحله نویني گرديد و تجربه­ای بی نظیر و ارزشمند را برجای نهاد. مجموعه­هایی خودجوش و متعهد که به تدریج به عناصر مهم و غیر قابل انکار در فرایند توسعه فرهنگی و پویایی فضای آموزش عالی تبدیل شدند، به نحوی که توانستند با رویکرد نوین دانشگاه های نسل جدید همراه شده و خود را با کارکردهای آن همگام سازند.

بی­تردید کانون­های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در آستانه بیستمین سال تاسیس خود، یکی از پویاترین و مهم­ترین مجموعه­های دانشجویی به شمار می­­روند. این گروه­های نظام­مند و پر مخاطب که در این مدت، فراز و نشیب­هاي زيادي را پشت سر نهاده­اند، اینک به مدد همدلی و تلاش فعالان و کارگزاران فرهنگی از جایگاه و اهمیت بسزایی در حیات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه­ها برخوردار بوده و نقش ویژه­ای در توسعه فرهنگی جامعه دانشگاهی ایفا می­نمایند. از همین رو براي اعتلا و پيشرفت بيشتر اين مجموعه، ضرورت معرفي ظرفيت­ها و انعکاس دستاوردهاي آن بیش از پیش احساس می­شود.

جشنواره کانون­های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی «رویش» به عنوان يكي از بزرگ­ترين جشنواره­هاي دانشگاهي، عرصه بروز و ظهور توانمندی­ها و دستاوردهای خانواده بزرگ کانون­ها و فرصتی بی­نظیر برای تجلی جایگاه و تداوم و توسعه آن­ها می باشد. معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در نظر دارد تا با بهره­گیری از نظرات ارزنده كارشناسان، مشاوران و همچنين با همكاري معاونت­هاي فرهنگي و اجتماعي، كارشناسان و دانشجويان دانشگاه­هاي سراسر كشور و ساير مشاركت­كنندگان، هفتمین جشنواره رویش را با رویکردی جدید و با نگاهی نو برگزار نماید تا بدین وسیله گامی بلند در مسیر توسعه کمی و کیفی کانون­ها بردارد.

پنجمین جشنواره رویش